=Trumpas ivadas i Mercurial=

Šiame ivade pateikiami naudojimosi Mercurial pagrindai. Iš skaitytojo nesitikima jokiu specifiniu programines irangos versiju valdymo žiniu.

Perskaite ši ivada, turetumete suprasti:

* Pagrindines savokas ir komandas, kuriu jums reikes naudojantis Mercurial * Kaip, naudojantis Mercurial, prisideti prie programines irangos kurimo projekto

Dokumentas padalintas i devynis skyrius:

1. Mercurial idiegimas_ 2. Saugyklos kopijavimas_ 3. Saugyklos pakeitimu istorija_ 4. Pirmasis musu pakeitimas_ 5. Pakeitimu taikymas kitai saugyklai_ 6. Pakeitimu siuntimas kitiems asmenims_ 7. Keleto nepriklausomu pakeitimu suliejimas_ 8. Konfliktiniu suliejimu valdymas_ 9. Pabaiga_


Kaip skaityti ši dokumenta


Naudojama teksto struktura ir formatas išties paprasti. Komandu pavadinimai ir parametrai rašomi fiksuotu šriftu.

Eilutes, žodžiai ar atskiri simboliai, kuriuos turite ivesti kaip komandas konsoles lange, cia parašyti fiksuotu šriftu ir pradžioje turi "$" simboli.

Išvesties eilutes ar žodžiai, kuriuos parodys Mercurial ar pati konsole, taip pat parašyti fiksuotu šriftu, taciau neturi jokio specialaus simbolio eilutes pradžioje.

::

Visuose pavyzdžiuose mes naudosime bash komandine vartotojo sasaja. Tos pacios savokos galioja tiek kitose Unix komandinese aplinkose, tiek Windows cmd.exe, bet kai kuriu operaciju sinkakse gali skirtis. Pavyzdžiui, ls Unix aplinkoje veikia beveik identiškai kaip dir Windows sistemoje, o Unix vi yra panašus i Windows edit.